Diplôme d’Etudes en Langue Française

09. 04. 2018     sekce: Úspěchy žáků     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Simona a Agáta skládaly počátkem dubna mezinárodní zkoušku z francouzského jazyka na úrovni A2 a zároveň obdržely diplomy ze zkoušek DELF A1, které úspěšně absolvovaly na podzim. Složení zkoušek DELF či DALF a získání příslušného diplomu umožňuje přesně zjistit úroveň znalosti francouzského jazyka. Tyto diplomy jsou uznávané ve všech zemích světa a jejich platnost je časově neomezená, tedy celoživotní! Diplomy DELF / DALF jsou oficiálním osvědčením o znalostech francouzštiny, a to jak pro zaměstnavatele či různé instituce, tak například i pro frankofonní vysoké školy a univerzity.

Zkouška se odehrála tentokráte v „Alliance Française d’Ostrava“. Děvčata musela prokazovat svou jazykovou zdatnost v těchto čtyřech kompetencích:

• porozumění nahrávkám,
  • mluvený projev,
  • porozumění textu
  • a písemný projev.

Ústní zkoušení vedl osobně ředitel Alliance Française d’Ostrava Thomas Dougin.

Félicitations !